Με τον Γκολοβίν να αναδεικνύεται σε ήρωα, η Μονακό επιτέλους πήρε αποτέλεσμα, επικρατώντας της Νις με 3-1 και ξεφεύγοντας από την «επικίνδυνη ζώνη» στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Ο Ρώσος με τα δύο του γκολ έκανε πιο εύκολη τη ζωή του συνόλου του Λεονάρντο Ζαρντίμ, που σε ένα πρόωρο τεστ επιβίωσης τα κατάφερε και έδειξε μέρος από τις αληθινές της δυνατότητες.

Το υπέροχο σουτ του Γκολοβίν στο 29ο λεπτό, μετά από έξυπνη κομπίνα στο κόρνερ, ήταν και αυτό που έφερε το πρώτο γκολ για τους Μονεγάσκους. Ο Σλιμανί σκόραρε ένα δίλεπτο αργότερα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά μέσω VAR για οφσάιντ στην αρχή της φάσης. Κι εκεί που ο Μπέρνερ στο 54′ έμοιαζε να «παγώνει» το Πριγκιπάτο με τη «βολίδα» του, ο Γκολοβίν έδωσε τη λύση στο 74′ από ασίστ του Σλιμανί, για να έρθει 6 λεπτά αργότερα ο Μπεν Γιεντέρ να «κλειδώσει» την νίκη.